Великодні свята у горах?! Про таке я міг тільки мріяти. Цього року так співпало, що державні вихідні дні на Великдень та 1 травня поєдналися. Тож втрачати нагоду і відсиджуватися вдома я не хотів. Думками я вже давно був там… Десь далеко від цивілізації на гірських вершинах.
Правду кажучи, стримував тільки прогноз погоди. Обіцяли зливи, похолодання. Цілий тиждень я щодня заходив на різні сайти з прогнозами погоди і з надією дивився чи бува не змінилося нічого. А раптом синоптики помилилися! Тож наперед нічого суттєво не планував, продукти не закуповував.
Можливі маршрути для походу в мене зріли в думках ще задовго до цього. Проте, саме через прогнози погоди зупинився на варіанті з походом на Петрос. Чому?! По-перше, зручно добиратися до Лазещини. По-друге, не треба їхати автобусами чи маршрутками. Даний факт є важ
... Читати далі »
Змінити обстановку, втекти від сірої буденності, набратися нових вражень та відчуттів – ось для чого нам потрібні вихідні. Хоча б на один день кудись вирватися – це вже подія. Особливо якщо це закордонна поїздка в гори.
За останні три роки у моєму житті не було жодної закордонної поїздки. Це мене добряче пригнічувало. Літом наважився зробити біометричний паспорт. На початку серпня зареєструвався в електронну чергу, подав заявку, оплатив адмінпослуги. І вже через місяць став щасливим власником біометричного закордонного паспорта.
Ще не встиг отримати його на руки, як з’явилася можливість поїхати закордон. Хоч і не так далеко, як би того хотілося, в сусідню Румунію, проте в гори. Це додавало натхнення, запалу, сил та оптимізму. Тур на один день організовували представники магазину туристичного спорядження «Горгани». Для участі в турі необхідно
... Читати далі »
Кожен похід є унікальним. Цим він і приваблює. Відпочинок у горах неможливо порівняти ні з чим. Вечірня прохолода, вітер, який часом з ніг зносить, аромат диму з вогнища…
Я не зміг утриматися, щоб не перервати тривалу перерву у походах. Про причини, які стояли на заваді цьому, писати не буду. То вже не важливо. Головне, що процес пішов. Я знову у формі і готовий до нових пригод, вражень, випробувань.
Вибір маршруту розпочався тоді, коли я дізнався, що буду мати чотири вихідні підряд. Єдине в чому я мав сумніви, це мої фізичні можливості. Чи не зашкодить мені надмірне навантаження. Тому основною робочою версією був похід на гору Хом’як. Ще питання було у тривалості походу. Зійшлися на дводенному варіанті 25-26 серпня.<
... Читати далі »
Першим містом, яке я відвідав у 2017 році стала Одеса. Поїздка була вимушеною і досить недоречною. Їхати треба було. Як це часто буває у житті, наклалося все на купу. Проте мене найбільше гнітило те, що я не потрапляю разом зі всією родиною на день народження моєї бабусі, якій виповнилося 80 років. Забігаючи наперед, скажу, що пізніше, я приїхав і привітав її віч-на-віч, а не тільки по телефону.
Розпочалося все з аврального пошуку квитка за день до від'їзду. Вдалося купити плацкартний квиток на нижнє місце, ще й не бокове. Це успіх. Квиток брав через онлайн сервіс Укрзалізниці. Вартість квитка була відносно невисокою, приблизно 160 гривень, і крім традиційного проїзду включала в себе один чай та постільну білизну.
Кожен з нас володіє певним потенціалом. У тому числі, й трудовим. Наш трудовий потенціал формується протягом усього життя. Проте це не означає, що його застосування треба весь час відкладати на потім. Якщо ми можемо сьогодні краще працювати, ніж учора, то це означає, що ми розвиваємося. А відповідно, розкривається і наш трудовий потенціал, перетворюючись у трудовий ресурс.
Часто виникають питання: Чи мають дипломи, звання і всілякі регалії відношення до нашого трудового ресурсу? Чи свідчать вони про якість трудового ресурсу?!
Звичайно, що мають! Дипломи, сертифікати, грамоти, як на мене, це результат, якого ми досягаємо, застосовуючи свій трудовий ресурс. Чи йде мова про якість?! Тут вже є над чим задуматися… Це досить суб’єктивно і одноосібно. Якість трудового ресурсу можна визначити ефективністю його роботи, результатами, корисністю, а не тільки папірцями.
За що я не люблю перші пари, так це за те, що треба рано прокидатися. Я б з величезною радістю поніжився у теплому, зручному ліжку… Проте потрібно приводити себе до ладу і йти на роботу! Таких людей як я психологи називають "совами". Я не проти. Адже крім того, що сова веде нічний спосіб життя, вона ще й асоціюється у людей з мудрістю, виваженістю, впевненістю! Хочу, щоб і про мене були такої ж думки.
Ранок мій починається о 7.15! Це той час, коли приємна мелодія видається нестерпною, адже вона лунає для того, щоб сповістити мене про завершення такого приємного світу сну…
Що мені ще залишається… підводжуся з теплого ліжка… іду до будильника, який завбачливо залишив якнайдалі від місця сну… виключаю його… і повільно, приходячи до себе рухаюся у напрямку ванної кімнати.
Подробиці того, що я там робив, мабуть залишу поза кадром. Не думаю, що у моєму ранковому туалеті є щось незвичне, таке чого не роблять інші л
... Читати далі »
Спостереження за поведінкою людей є моїм давнім захопленням. Це
проявляється ще з глибокого дитинства. Цікаво дивитися як ті чи інші люди
реагують на речі, слова, вчинки. Саме ця особливість і подобається мені у моїй
професії. Адже, викладач не може не звертати увагу на поведінку студентів, так
як від цього залежить якість і результат його роботи. Відповідно, викладач
повинен підбирати слова, рухи, підручні засоби таким чином, щоб зацікавити і
стимулювати студента якнайкраще зрозуміти, а не зазубрити, матеріал з програми
дисципліни.
Усе це я раніше розумів інтуїтивно. І тільки тепер вирішив дослідити та
систематизувати, проводячи експерименти, спостереження, опитування.
Початок нового навчального року та знайомство
... Читати далі »
Людина,
яка хоча б раз в житті побувала у поході, не зможе більше собі відмовити у
такому задоволенні. Звісно ж походи бувають різними. І які у вас залишаться
враження від них залежить від багатьох факторів. Комусь до вподоби велотуризм,
комусь треккінг, комусь альпінізм, а хтось хоче з друзями десь на природі
розкласти палатку, розпалити вогнище і добряче відпочити під звуки гітари.
Нестримне
бажання повернутися на гірські простори переповнювало і мене. Знову хотів на
поні груди вдихнути кришталево-чисте повітря. Пройтися вузькими стежинами
замість асфальтованих вулиць. Відчути себе подалі від цивілізації.
Щоб
реалізувати ці бажання треба було зібрати компанію і визначитися з маршрутом.
Якщо маршрут визрівав давно,
... Читати далі »
Уже
більше, ніж півроку я не бачив мальовничої краси українських Карпат. Думками і спогадами
періодично туди переміщувався, але затяжна зима не давала мені надії на швидку
реалізацію цих мрій. Безмежні простори гірських вершин дають відчуття свободи,
легкості, додають життєвих сил, натхнення! Це єдине місце де я можу відпочити
душею, забути про все… Завжди у походах я намагаюся втекти від цивілізації.
Хочу побути наодинці з природою!
Ближче
до суті!
Як
тільки холоди почали переходити у спеку, у мене та моїх друзів виникла ідея
розпочати сезон туристичних походів на травневі свята. Тим більше, що й
кількість вихідних нам дозволяла зробити це безперешкодно. Ідеї щодо маршрутів
виникали спонтанно і безперервно. Але різн
... Читати далі »